Jak dostosować okna oraz uszczelnienia?

Dziś, jeżeli o asortyment okien dachowych, to jest on nadzwyczaj rozbudowany, możemy o tym się dowiedzieć, wybierając się do sklepu z oknami. Są one rekomendowane ze względu na różnorodne czynniki, choćby ze względu na wielkość okna dachowego. Jeżeli gra toczy się o taką wielkość okna, to już same przepisy powiadają jak to może wyglądać? Jeżeli gra toczy się o pomieszczenia na poddaszu, to powierzchnia okien w świetle ościeżnic musi stanowić minimum 1/8 powierzchni odłogi. Nie ulega wątpliwości, że górnej granicy przeszklenia nie ma- świadczy to, że wolno przeszklić nawet całą połać dachu, pod warunkiem, że jego konstrukcja to wytrzyma. Jakie w związku z tym są wytyczne, co do wielkości okien w pomieszczeniu?

Jeżeli chodzi o pomieszczenie wielkości 20 m2, to trzeba instalować okna o łącznej powierzchni przeszklenia co najmniej 2,5 m2. Jeżeli gra toczy się o montowanie okien oraz dopasowanie i wielkości, to są różnorodne rozwiązania. Jest to wynikiem tego, że okna są dostępne w kilkunastu rozmiarach. Należałoby pamiętać o tym, iż samą długość okna trzeba zawsze dopasować do kąta nachylenia połaci – zobacz taśmy do okien. Gra toczy się o to, że im jest on mniejszy, tym dłuższe może być okno. Na pewno należy się do tego stosować. Co poniektóre osoby, co postanawiają zainstalować okno dachowe, zastanawiają się, nad jego wielkością. W jaki sposób wolno ustalić taką wysokość okna dachowego? w głównej mierze liczy się wygoda użytkownika takiego okna oraz dla tego najprawidłowiej byłoby zamontowane okna dachowego na takiej wielkości, by dolna krawędź szyby znalazła się poniżej wzroku osoby siedzącej- tak w następstwie tego nie wyżej niż 110 cm nad podłogą, tudzież sama górnolotna brzeg ramiaka powyżej głowy osoby stojącej.

Jednakże poza samą wysokością, nadzwyczaj ważne jest ustalenie sposobu otwierania okna, jest ich jakkolwiek pełno. Wiadomo, iż wszystko jest zależne od górnej krawędzi ramy okiennej? Skutkiem tego jeśli ona wstępuje do wnętrza w połowie wysokości, to powinno zastosować się okno obrotowe, natomiast, kiedy występuje w 3/4 wysokości, to należy zainstalować okno wysokościowe. A gdy taka krawędź ramy okiennej nie wstępuje w żadnym razie, to olśniewającym rozwiązaniem okaże się uchylne i uchylno-obrotowe okno dachowe. Jakie więc jest z tego wniosek? Wniosek jest taki, że okna obrotowe należy montować wyżej. Chodzi o to, by wchodzący do wnętrza mieszkania ramiak znalazł się około 180 cm nad podłogą. Natomiast w przypadku okien wysokościowych, uchylnych- to winny być one zamontowane niżej. Należałoby pamiętać o takim dopasowaniu okien dachowych.

About the Author

You may also like these