Następstwa budowy domu – przekonaj się, jak to wygląda

Tak właściwie jeśli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tutaj o pewnym procesie, jaki to jest formułowany mianem dodatkowych etapów. Jest pewny ustalony porządek, który to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Budowa domu to trzy fazy, o jakich wolno powiedzieć oraz jakie to wynikają w trakcie kładzenia budynku. Pierwszym etapem jest tutaj tak zwany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a jedynie cykl kroków, jakie należy podjąć przed zainicjowaniem prac. Powiadając krótko potrzebne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszystkie inne formalności prawne jakich to wypada dopilnować.

Kiedy tak właściwie postawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wkraczamy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a wobec tego w głównej mierze stawianie samego obiektu. Wtedy to murujemy wszelkie ściany, tak zewnętrzne, jak oraz wewnętrzne, tworzymy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne oraz drzwiowe, a także kryjemy obiekt więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – polecamy Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze nadmienić o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy nasz obiekt stoi czeka nas następny proces, jaki dalej określamy mianem „stanu surowego”, choć w wypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, natomiast wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tu prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak faktycznie także cykl obejmujący prace wewnętrzne. Rozumiemy przez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie ewentualnych rozwiązań grzewczych, jak chociażby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a też wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe szczegóły montażowe. Po przeprowadzeniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy tak właściwie to powiadamy o trzecim etapie, inaczej tak oznaczanym „stanie pod klucz”.

About the Author

You may also like these