Palenie papierosów – w jaki sposób płacić mniej? Wybierz nabijarkę

Walka z rozmaitymi społecznymi patologiami od zawsze budzi kontrowersje oraz owocuje licznymi burzliwymi debatami – przede wszystkim w środkach masowego przekazu. Za każdym razem, kiedy politycy jakiejkolwiek partii wychodzą z ideą zmian w systemie mającym radzić sobie z różnymi uzależnieniami, podwyższa się wrzawa. Przede wszystkim chodzi o wieczny spór dwóch krańcowo przeróżnych szkół, jakie prezentują eksperci zajmujący się tą tematyką. Wielu z nich w uzależnieniach od pornografii, narkotyków lub alkoholu spostrzega na tyle dużo zła, by próbować zakazami oraz obostrzeniami wpływać na fantazję potencjalnych uzależnionych.

Zakazy i restrykcje a też potencjalne wykluczenie społeczne, czekające na osoby uzależnione od tytoniu lub seksu, mają w ich mniemaniu kompletnie wystarczyć do tego, aby oduczyć społeczeństwo kiepskich nawyków. W opinii drugiej szkoły, jaka na poparcie własnych argumentów przytacza liczne statystyki, wykluczenie pewnych używek czy innych dóbr lub też usług jak choćby hazard oraz prostytucja ze sfery publicznej czy prawnej, pod żadnym pozorem nie przyczynia się do tego, iż zmniejsza się liczba zainteresowanych konkretnym procederem. Wręcz przeciwnie, w psychologii często mówi się tutaj o rezultacie zakazanego jabłka, które właśnie przez liczne zakazy i obostrzenia systemowe kusi i jeszcze mocniej zachęca do spróbowania. Niektórzy jednak ubóstwiają oddawać się własnym nałogom, na przykład papierosom.

Jeśli chcesz na nich oszczędzić, zaznajom się z automatyczna nabijarka do papierosów. Istnieje wiele krajów, z których każdy ma inny problem z uzależnieniami. Kompletnie inne dylematy stojące przed politykami prowadzą ostatecznie do tego, iż kompletnie inne są prawne pomysły na radzenie sobie z falą przeróżnych uzależnień. Naturalnie kłopotem numer jeden nie od dziś jest alkoholizm i narkomania, jednakowoż o ile w wypadku tego drugiego bez ustanku ponad połowa krajów decyduje się na wprowadzenie całkowitego zakazu spożywania i handlowania czy wytwarzania, o tyle podejście polityków do alkoholu oraz całego przemysłu monopolowego jest już zgoła inne. Wynika to w ogromnej mierze z ogromnych opłat, jakie firmy tytoniowe oraz alkoholowe płacą do budżetu kraju.

About the Author

You may also like these