Wdrożenie optymalnej metody odpylania przez firmę Nestro

Wdrożenie efektywnej techniki odpylania przez markę Nestro to następny dowód tego, że marka ta bardzo dobrze rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w konkretnym miejscu. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich i w centrach obróbki. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacji maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, dopasowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić niezautomatyzowane usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady zostaną w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała sprawnie. Rozwiązania firmy z tego zakresu dedykowane są dla małych, jak i dla średnich przedsiębiorstw.

W mniejszych firmach mogą być użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączyć do jednej albo do dwóch maszyn. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów, w jakich nie ma zbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich wymiarów wentylator ssący. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwolą na zastosowanie w licznych zakładach pracy. Można do tego typu urządzenia podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, czyli można je w dowolny sposób rozbudować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że może wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta wzbogacona jest o instalacje redukujące ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.

About the Author

You may also like these